Račania na Majstrovstvách Európy

Račania na Majstrovstvách Európy

Račania na Majstrovstvách Európy

Minulý víkend (12-14.1.2018) sa v pozemnom hokeji niesol v znamení halových Majstrovstiev Európy a Slováci na nich nemohli chýbať. Ako prvé treba povedať, že naši chlapci reprezentovali v kategórií “C” a preto ich hlavným cieľom bol postup. Tím vedený hlavným trénerom Nikolom Hanžekom, svoj cieľ splnil a do Bratislavy slováci pricestovali so stiebornými medailami na krkoch.

Do záverečnej dvanásť člennej nominácie sa z račanských chlapcov dostali: Matej Jelačič, Jakub Bogár, Ján Skala, Matej Orolín, Michal Romanec, Tomáš Vácha, Tomáš Romanec, Matej Hruška.

Chlapci už pred odletom do Cyperskej Nikózie vedeli, že na postup do vyššej skupiny budú bojovať hlavne 4 zo siedmych zúčastnených tímov. Avšak hracie pravidlá boli, že sa bude hrať každý s každým, takže šancu na postup mali všetci rovnakú. Naši sa v prvý deň stretli s papierovo slabšími tímami Slovincami a Grékmi. Tu si zaistili prvé dve výhry a šesť bodov do tabulky. Druhý a kľúčový deň nastupovali proti krajinám, ktoré majú omnoho väčšiu členskú základňu a hokej v ich krajinách je na neporovnateľnej úrovni oproti Slovensku. Do kariet našim hralo to, že aj Škótsko, aj Wales sú viac orientovaní na vonkajší hokej ako halový. To naši ukázali a po jednej výhre a jednej remíze si za druhý deň pripísali ohromne dôležité 4 body.

V posledný deň turnaja nastupovali proti favoritovy celých ME Bielorusku a proti debutantovy Cypru. Slováci potrebovali na postup do vyššej skupiny vyhrať jeden zápas a tomu prispôsobili aj taktiku. V prvom zápase proti Bielorusku hráči pošetrili sily a poslednom zápase turnaja porazili domáci Cyprus. Z turnaja odchádzali ako druhý postupujúci tím.

Celému realizačnému tímu aj hráčom gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu. Zásluhu na tom majú aj hráči, ktorí absolvovali prípravu, ale žiaľ sa do záverečnej nominácie nedostali. Boli to: Juraj Bogár, Benjamín Vaš, Matej Krampl, Ondrej Bittner, Michal Holásek.