RAČANKY SO SLOVENSKÝM ZNAKOM

RAČANKY SO SLOVENSKÝM ZNAKOM

V dňoch 20.-21.1.2018 odohrá Slovenská reprezentácia žien v pozemnom hokeji v Slovinskom meste Apače turnaj EuroHockey Indoor Champinship III, ciže Majstrovstvá Európy III divízie.

Na turnaji sa stretne s domácimi Slovinkami a družstvom Turecka a s každým súperom odohrá dva zápasy, pričom prvé dva tímy si zahrajú finalový zápas o postup do vyššej kategórie.

Našim cieľom je postup do vyššej kategórie. Keďže sme dlhé roky neprihlásili družstvo žien na európsku súťaž, tak musíme začínať opäť odznova a postupne sa odraziť do vyšších skupín.

Turnaj bude dosť náročný, keďže nás čaká päť zápasov za dva dni, ak rátame aj finálový zápas o postup.

Tomu sme prispôsobili aj prípravu, ktorá bola za posledné tri mesiace dosť intenzívna a bola zameraná ako na fyzickú pripravenosť, tak aj na techniku a taktiku a aj preto je náš cieľ jednoznačný a to postup.

S tímom Slovinska máme za posledné obdobie bilanciu 1:1, avšak družstvo Turecke je pre nás neznámou a až v dejisku ME budeme vidieť kvalitu nášho súpera.“ Zhodnotil šance Slovenska reprezentačný tréner Martin Čavoš.

Ako býva už zvykom, kostru národného tímu tvoria hráčky KPH Rača a to Daniela Šutovska, Dominika Chebenová, Lenka Kramplová, Petra Pilariková a Šarlota Medvíková. Do zostavy Slovenska sa vracia aj odchovankyňa račianskeho hokeja a naša jediná legionárka Lucia Kovalčíková.

Tréner národného družstva, Martin Čavoš je taktiež odchovanec KPH Rača.