OHLIADNUTIE SA ZA POHÁROM EURÓPSKYCH MAJSTROV

OHLIADNUTIE SA ZA POHÁROM EURÓPSKYCH MAJSTROV

OHLIADNUTIE SA ZA POHÁROM EURÓPSKYCH MAJSTROV

Tak ako aj minulý rok, tak aj tento sa predstavili naši muži na Pohári európskych majstrov. Ten sa konal v termíne od 17.5. – 20.5.2018 v Slovinsku a organizoval ho domáci klub HK Lipovci. Tím odcestoval do miesta dejiska už 16.5.2018. Tam ich už čakal nový tréner KPH Rača-Bratislava, Tin Matkovič.

Račania sa postupne v skupine stretli s tímami z Bulharka ( FHC Akademick Plus Sofia), Slovinska (HK Lipovci) a posledný zápas odohrali proti tímu z Gibraltáru ( Grammarians HC). Slovenský zástupca zaznamenal v skupine 2 výhry a jednu prehru. Rovnako ako aj tími zo Slovinska a Gibraltáru, a tak sa rozhodovalo o konečnom poradí v skupine na základe skóre. Vďaka tomu skončili naši muži na treťom mieste v skupine a celkovo na 5. mieste zo 7. účastníkov.

 

Oproti minulému roku je to zlepšenie, ale aj tak v tíme prevládalo sklamanie, pretože určite mali hráči naviac. Mrzí hlavne zápas proti slovinskému majstrovi. V zápase boli naši hráči štatisticky lepším tímom, až na jednu, tú najhlavnejšiu a tou sú góly. Celkovo hodnotíme vystúpenie našich mužov pozitívne a z turnaja si odnášajú len dobré pocity. K tým pridali aj jedno individuálne ohodnotenie, kedy na konci turnaja vyhlásili nášho brankára Jakuba Bogára za najlepšieho na turnaji.

Teraz našich chlapcov čakajú ešte zápasy českej najvyššej ligy a odvetný zápas proti ŠK Šenkvice, kde sa rozhodne o Majstrovi Slovenska. V zápasoch im budeme držať palce a veríme, že ich prídete podporiť v domácich zápasoch.