Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bronz na turnaji v Taliansku pre U16

Na nedávnom turnaji sme zažili výkyvy hodnotnej hokejovej drámy v podobe turnaja v Talianskom meste Potenza Picena. Ako KPH RAČA U16, získala hrdé 3. miesto sa dočítate nižšie.

Naše prvé stretnutie s tímom Mocalvese končilo bez hrdinstva z našej strany. Bojovnosť bola prítomná, ale zápas sme bohužiaľ prehrali 2:0. Bolo to ako zlý sen, v ktorom sme robili kopu nevynútených chýb, ktoré súper potrestal. Bolo to akoby nás naše vlastné hokejky zradili – výkony boli poznačené stresom a trémou. Aj napriek tomu, sme však nezabudli na význam slova „zodpovednosť“.

Táto počiatočná skúsenosť nás však nerozložila. Práve naopak, získali sme silu pred našim druhým zápasom proti tímom Genova 80. Ale nepodľahli sme strachu. Vstúpili sme do zápasu s pokorou, ale aj s vierou v naše schopnosti. Zápas sa skončil remízou 1:1, čo nám dalo nádej a odhodlanie pokračovať ďalej.

Tretí zápas bol bodom zvratu. Zvíťazili sme nad AZ teamom v pomere 4:0. Súper bol húževnatý, ale naše vystúpenie bolo plné sebavedomia a krásnej hry. Využili sme každú príležitosť a zápas sme dotiahli do víťazného konca.

Keď sme vstúpili do štvrtého zápasu, naše sebavedomie už bolo na vrchole. Ihneď po 10 minútach hry sme z každej šance strelili gól a výsledok bol jednoznačný – 7:0 proti tímu Torre SS.

Semifinále bolo však ťažké. Súper z Chorvátska, HK Concordia, bol silný. Napriek nášmu výbornému výkonu a takmer 80% držaniu lopty, sme nedokázali streliť gól. Súper skóroval po brejkových akciách a naše sny o finále sa rozplynuli. Boli sme veľmi sklamaní a ťažko sme to znášali z dôvodu že sme hrali lepší a taktickejší hokej. Ale bohužiaľ taký je šport sú vzostupy a pády.

Posledný zápas  a boj o záverečné 3. miesto na turnaji proti domácemu tímu Potenza Picena bol ako jazda na hojdačke. Napriek tomu, že sme súperovu bránu dobíjali, naše góly sa nedostavili. Po rýchlej šanci sm

e dostali gól na 1:0, ale nevzdali sme sa. Po  taktickej prestrelke sa skončil zápas 2:2 a išlo sa do nájazdov. Tam naši strelci 2x nedali, ale náš brankár ukázal svoje umenie a zachránil nás od vyhorenia. Nakoniec sa išlo to tzv. „rýchlej smrti“ ktorá na začiatku pripomínala hororovú drámu. Kde raz sme nedali potom nás opäť podržal skvelo chytajúci brankár, následne išiel súper tomu uznali gól opačnou stranou hokejky a ešte aj po limite, boli sme veľmi nahnevaní a frustrovaní ale verili sme že musíme zostať pokojný a sústrediť sa. Nakoniec išiel náš strelec dal gól a náš brankár opäť skvelo vychytal domáceho útočníka a zápas sa konečne skončil. Bola to emočná, taktická a napätá bitka ako keby to bolo finále. Pre takéto momenty sa oplatí hrať hokej. Chlapci ukázali že v tých najťažších momentoch sa vedia vzchopiť a potiahnuť svoj tím individuálnym výkonom vpred. 

Najlepším brankárom turnaja sa stal náš Marek Polák :). Veľká gratulácia. 

Napriek všetkým výzvam a prekážkam sme získali významné 3. miesto na medzinárodnom turnaji. Tento výsledok nám dal cennú lekciu o význame odhodlanosti, odvahy a viery v seba samých

Bez podpory a finacovania by to nešlo. Veľmi pekne ďakujeme za podporu Bratislavskému samosprávnemu kraju za podporu a možnosť zrealizovania tohto turnaja a za možnosť ukázať Európe že je tu aj malé Slovensko, malé mesto Bratislava a mala mestská časť Bratislava – Rača. 

Leave a comment