RAČANKY V DRESE NÁRODNÉHO TÍMU

RAČANKY V DRESE NÁRODNÉHO TÍMU

RAČANKY V DRESE NÁRODNÉHO TÍMU

V dňoch 20. – 21.1.2018 sa naša ženská reprezentácia zúčastnila halových Majstrovstiev Európy (III. divízie) v Slovinskom meste Apače. Ciele turnaja boli dopredu dané a hlavným z nich bol postup do vyššej divízie.

Do záverečnej nominácia sa z klubu KPH Rača dostali nasledovné mená: Daniela Šutovská (GK), Natália Fondrková, Lenka Kramplová, Šarlota Medviková, Dominika Chebenová, Barbora Pucherová, Petra Pilariková.

Na turnaj sme pricestovali o jeden deň skôr a hneď z autobusu dievčatá zamierili do haly na tréning. Ten sa niesol v uvoľnenej atmosfére, ale v tíme už bolo cítiť, že na ďalší deň sa všetko začína. Týchto majstrovstiev sa zúčastnili 3 krajiny: domáce Slovinsko, Slovensko a Turecko. Hralo sa systémom každý proti každému aj v sobotu, aj v nedeľu, a potom v nedeľu o 16:00 nasledovalo finále medzi dvomi najlepšími tímami. Už po prvom dni bolo jasné, že silnejším súperom pre nás budú reprezentantky Turecka. A tak aj bolo, po jeden výhre, jednej remíze nad Slovinkami a dvoch prehrách nad Turkyňami sme nastupovali na finálový zápas o postup do II. divízie. Dievčatá začali veľmi odhodlane a už v prvých minútach sme sa ujali vedenia, bohužiaľ postupne sa opäť ukázala väčšia technická a kondičná prevaha tureckých hráčok. Turnaj sme ukončili prehrou vo finále 2:8 a náš hlavný cieľ ostal nenaplnený.

Na záver môžeme spomenúť, že najlepšou strelkyňou nášho tímu bola Natália Fondrková (5 gólov), a ozdobou zápasov boli aj tri vychytané penalty od našej brankárky Daniely Šutovskej.