O postupe rozhodol jediný gól ( KPH Rača muži – v I. českej halovej lige.)

O postupe rozhodol jediný gól ( KPH Rača muži – v I. českej halovej lige.)

O postupe rozhodol jediný gól ( KPH Rača muži – v I. českej halovej lige.)

 

Muži KPH Rača ukončili halovú časť sezóny 2017/2018  úspešne. Po troch sezónach, čo sú súčasťou Českej extraligy vo vonkajšej časti, tento rok skúsili aj českú halovú ligu. Podľa pravidiel museli začať úplne od začiatku, a tak hrali tento rok II. českú ligu. Cieľom  KPH Rača bolo samozrejme postúpiť, čo sa im aj podarilo. To znamená, že budúci rok si zahrajú už I. českú ligu.

Nie všetko však išlo podľa plánov, aj keď sezónu ukončili so 7 výhrami a jednou prehrou. Liga sa hrala systémom každý s každým, vždy dva zápasy za deň cez víkendy. Po hlavnej časti ligy prišli na rad boje o umiestnenie. Do nich boli započítavané aj výsledky zápasov zo základnej skupiny.

Na prvý dvojzápas v lige  Račania nastúpili bez brankára, pretože obom brankárom zabránila choroba vycestovať. Aj napriek tomu si s nepriazňou nominácie dokázali naši chlapci poradiť a doniesť domov 6 bodov. Druhý dvojzápas tiež sprevádzali komplikácie v nominácií. Tentokrát nemohli vycestovať všetci hráči, pretože v rovnakom čase sa konal aj prípravný turnaj reprezentácie, kde mala KPH Rača, ako najväčší klub na Slovensku až 7 hráčov zo základu. To je značné oslabenie, keď v hale môže tím nastúpiť maximálne s dvanástimi hráčmi. Napriek tomu dokázali hráči KPH Rača zvíťaziť a pripísať si do tabuľky ďalších šesť bodov. V predposlednom kole nastúpili Račania v priamom súboji o prvé miesto v tabuľke proti dovtedy tiež neporazenému tímu HC Bohemians Praha. I tu dokázali hráči svoje kvality a tiež zvíťazili. Pred posledným zápasom, tak už bolo jasné, že si KPH Rača zahrá o postup do vyššej ligy.

Ich súperom sa stali opäť hráči HC Bohemians Praha. Tu prišla prvá prehra sezóny v pomere 5:4, ale keďže do celkového skóre sa započítaval aj zápas zo základnej časti, ktorý Račania vyhrali 5:3, tak sa na konci mohli radovať z postupu do vyššej ligy muži z KPH Rača.