Muži KPH Rača Bratislava oslavujú historický postup do českej halovej Extraligy

Muži KPH Rača Bratislava oslavujú historický postup do českej halovej Extraligy

Muži KPH Rača Bratislava oslavujú historický postup do českej halovej Extraligy

Klub pozemného hokeja Rača ( KPH Rača ) muži vyhrali prvú českú halovú ligu v pozemnom hokeji v sezóne 2018/2019 rozdielom triedy. Tak sa im otvorili dvere do českej halovej Extraligy na budúcu sezónu. Račania zaslúžene postúpili po veľmi vydarenej sezóne.

V prvej halovej lige hrá 6 tímov, systémom dvakrát každý s každým. Hráči KPH Rača zaváhali v sezóne iba raz, keď remizovali s najväčším konkurentom na postup HC Hostivař. Preukázali až nevídanú dominanciu. Súperom v 10 zápasoch vsietili celkovo 74 gólov a iba 18 dostali. V sezóne nazbierali do tabuľky 28 bodov, čo bolo o 8 bodov viac, ako mal druhý tím. Dominanciu ukázala aj tabuľka strelcov, keď na prvých dvoch miestach sa umiestnili najskôr Matej Jelačič s 20 gólmi a za ním v tesnom závese Matej Hruška s 18 gólmi. “Túto sezónu to proste vyšlo. Nič sme nepodcenili. Útok i obrana pracovali na výbornú. Dlho sme nemali takto úspešnú sezónu !”, povedal po poslednom zápase kapitán družstva Michal Romanec.

Smiech cez slzy

Prvé kolo odohrali račania v českej Kadani. So svojimi súpermi si jednoznačne poradili, preto mohli sláviť úspešný vstup do sezóny. Avšak v druhom zápase prišiel smolný moment, keď si jedna z opôr tímu Tomáš Vácha podvrtol koleno. Zranenie bolo natoľko vážne, že do zápasov znova zasiahol až po bezmála dvoch mesiacoch. “Hneď v úvode sezóny sa nám zranil jeden z kľúčových hráčov. To nevyzeralo veľmi ružovo, ale našťastie nás to ako tím ešte viac stmelilo a bojovali sme aj za neho. Aj preto sa nám podarilo postúpiť. Myslím si však, že s ním by bol ten rozdiel v skóre ešte väčší. Dôležité však je, že Tomáš už je v poriadku a môže sa s nami tešiť z postupu.” Skonštatoval spoluhráč Matej Jelačič.

Jasný cieľ

KPH Rača muži, pred rokom uzavreli dohodu s Českým zväzom pozemného hokeja o účasti v ich halovej lige. Avšak začať museli, ako sa hovorí od podlahy. Račania začínali pred rokom v druhej najvyššej halovej súťaži, kde si hneď po prvej sezóne vybojovali postup do prvej ligy.

Hneď ako sme zistili, že budeme účastníkom druhej ligy, sme si dali s chalanmi jasný cieľ – Extraligu. Preto sme robili všetko preto, aby sme ho naplnili. Dúfali sme, že sa nám to podarí v horizonte dvoch rokov, ale ani vo sne nás nenapadlo, že to bude takáto jazda. Vyšlo nám všetko, čo sme si povedali a už teraz sa tešíme na Extraligu. Sme radi, že môžeme hrať v Čechách.” Tešil sa znova kapitán Michal Romanec. “Teraz sa však musíme sústrediť už na pokračovanie vonkajšej časti ligy, kde nás čaká druhá polovica dobre rozohratej sezóny a Pohár majstrov” uzavrel. Račania prezimovali na prvej priečke A skupiny Českej Extraligy.