Hockey Magic 2017

Hockey Magic 2017

Do Rače zavítala „Hokejová karavána“.

Dvaja holandskí tréneri,  50 detí a 12 trénerov z celého Slovenska. To sú čísla z detského kempu pozemného hokeja, ktorému nikto nepovie inak ako „HockeyMagic“, ktorý sa konal v prvý prázdninový víkend na ihrisku pozemného hokeja v Rači. Kemp trval zdanlivo iba tri dni ( 1.-3.7.2017), ale tie boli plné zaujímavých cvičení, aktivít a informácií. Športuchtivé deti prichádzali na ihrisko okolo deviatej ráno a potom sa už začalo naplno trénovať až do neskorého popoludnia. Každý deň sa začínalo mini-hrou a po nej prišli na rad cvičenia na rozvoj rôznych druhov individuálnych zručností. Tie boli rozdelené do dvoch blokov a v princípe išlo o kruhový tréning, kedy mali tréneri 15 minút na to, aby deti naučili čo najviac z pozemného hokeja. Poobede sa vždy začínalo „HockeyMagic kruhom“, kde sa odprezentovali deťom rôzne triky, ktoré boli veľmi zaujímavé a obtiažne.

Prvý deň to boli ľahšie cvičenia, ako správne vodenie lopty, streľba úderom, cvičenia na ovládanie loptičky, nejaké tie stabilizačné cviky, cviky na koordináciu pohybu, a mnoho iného.  Ďalšie dni náročnosť cvikov stúpala. A to ako pre trénerov, tak aj pre deti. Posledný deň bolo pre deti prichystané prekvapenie  v podobe akože  troch zahraničných hostí.  Prezentovali sa výborní hráči pozemného hokeja McMac z Írska, Nessi z Argentíny a Hank z Holandska, ktorí to s loptičkou vedia. Tí prišli deťom ukázať zopár zaujímavých trikov a grifov. Imaginárni hostia potom zostali až do konca posledného dňa. Vyskúšali si aj tunel teroru, čo bolo náročné ako na fyzické, tak i na psychickésily zúčastnenýcha nakoniec si s deťmi zahrali aj záverečný hokejový zápas.  Všetko to boli naši hráči prezlečení za zahraničných hráčov.

Po všetkých stránkach kemp dopadol na výbornú. Ihrisko bolo plné nadšených detí, rovnako rodičov, čo bolo perfektné. Holandskí tréneri sa vyjadrili, že máme veľmi talentovanú mládež, dobré zázemie a že Slovensko sa nemusí báť o budúcnosť pozemného hokeja. Karavána„HockeyMagic“ na teraz odišla ďalej do sveta odovzdávať svoje skúsenosti, ale my sa už teraz tešíme, že o rok ju tu privítame zasa.