Druhá sezóna KPH Rača v Českej Extralige

V nedeľu 18.6.2017 odohrali naši muži posledný zápas sezóny 2016/2017 v Českej lige proti HC Rakovník. Zápas sa odohral vo veľmi dobrom tempe s množstvom šancí na oboch stranách. Vedenia sa ujali naši chlapci, ale súper dokázal po polčase vyrovnať a následne aj preklopiť misky váh na svoju stranu. Naši sa však nevzdávali a jednu z mnohých šancí dokázali premeniť. A tak sa začínalo zase odznova. Posledných 10 minút to bol hokej z jednej strany na druhú a obaja súperi si uvedomovali, že kto dá v tejto fáze zápasu gól, ten sa bude tešiť z výhry. Bohužiaľ pre račanov, tí šťastnejší boli hráči Rakovníku. Päť minút do konca zápasu sa po brejkovej situácií presadil jeden z najstarších hráčov na ihrisku. Stav sa už do konca zápasu nemenil, a tak naši prehrali 3:2.

Sezóna nepremenených šancí

Zápas s Rakovníkom bol presným obrazom pôsobenia našich v Českej Extralige. Okrem zápasov proti SK Slávia Praha odohrali s každým súperom vyrovnaný zápas. Mnohokrát si zápasy prehrali tým, že nevyužili množstvo šancí a na jeden gól sa vždy veľmi nadreli. Avšak oproti minulej sezóne prišlo aj v tomto smere zlepšenie. Túto sezónu nastrieľali naši chlapci skoro dvakrát toľko gólov, ako tú minulú. Celkové umiestnenie tímu sa tiež zlepšilo, kedy si polepšili celkovo o päť miest. A mohlo to byť ešte lepšie, nebyť slabých momentov na konci zápasov. Tam sa ukázalo, že predsa len českí hráči majú trošku viac skúseností. Hráčom, ale ešte stále chýba odohrať viac ťažkých zápasov, aby sa vyvarovali individuálnym chybám. Tie však pramenili aj z toho, že v sezóne tím postihlo niekoľko zranení a sezóna sa dohrávala len s dvoma hráčmi na striedačke. Druhý rok pôsobenia v Českej Extralige sa dá považovať za úspešný. Celkovo skončili naši muži na 4. mieste s úspešnosťou 8 výhier 2 remízy a 6 prehier.